Bojovník - moje kapitolovka, kterou se snažím co nejčastěji zveřejňovat. Můžete začít číst kliknutím na obrázek. :-)

Uvítací kecy a další info zde.


10 knih

28. října 2014 v 22:38 | Ichi ^^ |  Myšlenky a úvahy
Juhůů, nový článek! A není to žádný smysluplný článek (takže stejný jako ty ostatní). Zkrátka, postihl mě další facebookový spam a tentokrát to je docela "normální" spam. Jde o to, že musíte bez nějakého dlouhého přemýšlení vybrat 10 knih, které vás nějakým způsobem ovlivnily nebo na které prostě nezapomenete. Pro mě je jich strašně málo, chtělo by to aspoň 20, protože, jakmile jsem ten seznam sepsala, hned jsem zjistila, že mi jich tam hrozně moc chybí (třeba Malý princ :/). Rozhodla jsem se to zveřejnit na blog, zaprvé - abych měla další článek a zadruhé - protože tohle na facebooku nerada sdílím, takže tak. No, dost okecávaček a jde se na to:
Knihy nemají žádné pořadí, nejsou seřazeny podle oblíbenosti ani podle ničeho. Prostě tak, jak mě napadly.

Pokání - to jsem napsala naprosto bez rozmýšlení. Je to jedna z mála knih, kterou jsem naprosto hltala, ačkoliv není fantasy. A to jsem se k ní dostala náhodou. Jednou jsem se rozhodla kouknout na stejnojmený film, který je natočen na její motivy (vřele ho doporučuji), jenže ho dávali v dost pozdních hodinách a já byla unavená a prostě jsem po pár minutách vytuhla. Bylo mi to líto a zjistila jsem, že máme doma i knihu a tak jsem se rozhodla nejdříve přečíst knihu a pak kouknout na film. S oběma jsem velice spokojená. ^^ Až na to, že u filmu jsem mnohem víc brečela.

Pán Prstenů - pro mě jasný favorit. Žeru veškerá Tolkienova díla, takže nemohlo být pochyb, že tam Pán Prstenů bude. ^^ Stejně tak miluju i filmové zpracování.

Jeho temné esence - pokud si pod tímto názvem nedovedete nic představit, možná vám víc napoví, že se jedná o trilogii, která se skládá z dílů Zlatý kompas, Jedinečný nůž a Jantarové kukátko. Ano, Zlatý kompas byl zfilmován. Tehdy jsem na něm byla v kině, o knize jsem ještě nic nevěděla a s filmem byla poměrně spokojená, až na otevřený konec (protože jsem nevěděla, že to je ve skutečnosti 1. díl knihy). Pak jsem zjistila, že existuje i kniha a celou trilogii okamžitě zhltla (čímž výrazně kleslo i mé hodnocení filmu :D). Velmi vydařená fantasy trilogie. ^^ Samozřejmě jsem na konci bulela jak želva.

Píseň ledu a ohně - můj objev loňského léta. Nějak mě ten hype okolo začátku Game of Thrones minul. Pak na to koukali rodiče a mě se do toho nějak nechtělo. Mamka ale začala číst knižní sérii a já zrovna neměla co dělat a tak jsem zkusila první díl. Zatím jsem neobjevila knižní sérii, na které by byl člověk víc závislý. Celé léto jsem nedělala nic jiného než četla. Ani spát jsem nechodila. Po přečtení 5 dílů jsem začala koukat na seriál, ke kterému jsem sice měla jisté výhrady, ale když jsem jej přestala kritizovat, rychle si mě získal. Nyní se nemůžu dočkat 6. knihy a 5. série. ^^

Mistborn - Brandona Sandersona a jeho knihy jsem si velmi oblíbila a nejvíce ze všech zbožňuji Mistborna. Letos jsem si ho musela přečíst podruhé. Chystám k němu i pár fanfiction. ^^

Odkaz dračích jezdců - moje zamilovaná sága. Pamatuju si, že jsem tehdy šla do kina na Eragona, neznajíc knihy a nechápala jsem, proč to brácha (fanoušek knih) tolik kritizuje. Pak jsem si přečetla knihy a pochopila. :D Film naprosto nesnáším. Knihy miluju! Největší radost jsem měla, když jsem v prváku za vysvědčení dostala Inheritance. :3 To jsem si ho četla klidně i do 4 do rána.

Harry Potter - moje cesta k HP byla celkem složitá. Když byly na světě první dva díly filmu a všichni se těšili do kin na 3., nějak jsem to nechápala. Knihy jsem nečetla a celým "HP hypem" jsem tak trochu opovrhovala. Já prostě nesnáším mainstream. :D Filmy mě však neminuly, však jsem s nimi prakticky vyrůstala. Ke své nelibosti jsem ale zjišťovala, že mě baví. Rozhodla jsem se sáhnout po knihách, bylo to na HP fanouška celkem pozdě (asi ve 14). Samozřejmě jsem se do HP série naprosto zamilovala. Teď jsem jeden z jeho největších fandů. :D Jak knih, tak filmů.

Letopisy Narnie - k Narnii mě vedla podobná cesta jako k Jeho temným esencím. Byla jsem v kině na filmu, líbil se mi, tak jsem objevila knihy - líbily se mi a film se mi líbit přestal. I když k němu nejsem tak kritická jako k Eragonovi. Narnii a její postavy naprosto zbožňuji. Z filmů mám ráda akorát soundtrack a představitele Edmunda a prince Caspiana. :D

Pýcha a předsudek - ten seznam jsem vymýšlela tak rychle, že jsem opravdu psala, co mě napadlo a Pýchu a předsudek jsem v té době četla, takže proto. Mám knihu i film moc ráda, tak nějak mám dojem, že se s J. Austen celkem ztotožňuji. Navíc zbožňuju tu dobu. ^^

Petr a Lucie - je mi líto, že toto dílo nemám v povinné četbě, je úžasné. ^^ Díky mé lásce k 1. světové a smutným koncům patří Petr a Lucie jednoznačně k mým oblíbeným knihám. Navíc se taky jmenuju Lucie (ale samozřejmě bych nechtěla umřít tak tragickou smrtí).

Toť vše. Díky za přečtení! ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakou postavu z Bojovníka máte nejradši?

Ichiro
Hachimaru/Zack
Master
Kyuumaru/Kyuu
Nanako

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 12. dubna 2015 v 21:59 | Reagovat

Z povinné četby na mě největší dojem zanechal asi Obraz Doriana Graye a Krysař. Pak se mi moc líbily pohádky od Oscara Wilde. Eragona jsem četla, ale ta první kniha mě tak zklamala, že jsem přečetla jen druhou a to s nechutí. Tyhle knihy se mi moc nelíbily. Narnie se mi líbila, nejvíc asi první díl, ale ten poslední mě neskutečně naštval. Hodně mě ovlivnily knihy Stevena Eriksona, on je totiž spisovatelský level, na který bych se jednoho dne ráda dostala.

2 Ichiro Ichiro | E-mail | Web | 12. dubna 2015 v 22:54 | Reagovat

[1]: No, teď jak koukám na ten seznam, tak ho asi budu muset překopat. :D Před maturitou jsem toho přečetla docela dost a našla jsem spoustu oblíbených knih. Obraz Doriana Graye mám moc ráda, i když jsem dost spěchala, abych ho přečetla (měla jsem na něj referát), takže jsem některé kapitoly přeskakovala. :D Jednou si ho musím přečíst v klidu. Z Krysaře jsem byla nadšená a to mě od něj někteří odrazovali. Jo, poslední díl Narnie byl nic moc, já to tak nějak brala celkově. Budu ten seznam muset doplnit minimálně o dvě výše zmíněné knihy a Velkýho Gatsbyho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama